full screen background image

Sunday September 24th

Premier One Shield Group A

Bree United  0  North End United  4  (Martina Pender 4)

Premier One Shield Group B

Kilmore United  0  Seaview United 4 (Brid Kehoe 2, Catherine Doyle 2)

Cloughbawn AFC  0  Adamstown FC  6  (Chantelle Martin 3, Jasmine Martin, Ailish Sinnott, Marcella Cullen)

Divisional Shield Group A

St Josephs  0  Forth Celtic  6 (Sarah Siggins 2, Laura Butler, Niamh Torrey, Natasha Byrne Rossiter, Rianna Cullen)

Divisional Shield Group B

Stoney LFC  1 (Sinead Walshe)  Corach Ramblers 5 (Shannon Mcdonagh, Sal Eustace, Claire Eustace, Sinead O Connor 2)

Divisional Shield Group C

Ajax Athletic 0  Wexford Bohs  2 (Rebecca Ennis, Denise Leniston)

Divisional Shield Group D

St Cormac's  1 (Noelle Jordan)  Courtown Hibs  4 (Laura Ramsey 2, Marian Cardiff, Sarah Lynch)

New Ross Town  6 (Sandra Murphy 2, Linda Kelly 2, Zoe Rossiter, Sinead Quinn)  Shelburne FC  2  (Shauna Cowman, Becca Foley)

 

 

 

 

 

 

Wednesday May 11th

Women’s Division Two B

Cloughbawn AFC 2 Bridge Rovers 0

Cushinstown AFC 3 St Cormacs 0

Sunday May 15th

Wexford Women’s Cup Semi Final

Benfica LFC 0 Ferns United 3

East End United 0 Adamstown 2

 

Boland Carpets Cup Final

Corach Ramblers 4 St Josephs 1

Nolan Health and Fitness Cup Semi Finals

Rosslare Rangers 2 Courtown Hibs 3

Cloughbawn AFC 4 Fastnet Rovers 2

 

Women’s Division Two B

Seaview United 4 Cushinstown AFC 0

Bridge Rovers 3 Tombrack United 0

Wednesday May 4th

Women’s Division Two B

Courtown Hibs 6 St Cormacs 0

Friday May 6th

Women’s Division Two B

Fastnet Rovers 2 Tombrack United 1

Tuesday April 26th

Womens Division Two B

Rosslare Rangers 2 Fastnet Rovers 1

Thursday April 28th

Women’s Division Two B

Seaview United 5 Ajax Athletic 0

Sunday May 1st

Premier One Shield Semi Final

Adamstown 4 Benfica 3

 

Boland Carpets Cup Semi Final

Corach Ramblers 3 Bree United 0

 

Women Premier Division

Ferns United 2 Seaview United 1

 

Women Division One

Kilmore United 2 Curracloe United 6

 

Women Division Two B

Courtown Hibs 4 Tombrack United 0

St Cormacs 0 Ajax Athletic 5

Cloughbawn AFC 6 Cushinstown AFC 0

Bridge Rovers 2 Rosslare Rangers 2

 

Stoney LFC 1 Fastnet Rovers  3

 

Thursday April 14th

Women’s Division Two B

Cushinstown AFC 0 Stoney LFC 0

Ajax Athletic 1 Fastnet Rovers 6

Saturday April 16th

Women’s Division One

Adamstown 3 All Blacks 0

Sunday April 17th

MMI.ie Wexford Women’s Cup Quarter Final

Piltown FC 0 East End United 5

Adamstown w/o Coolgreaney Celtic

Benfica 8 St Josephs 0

Ferns United 8 Kilmore United 1

Women’s Division Two B

Ajax Athletic 0 Rosslare Rangers 1

Seaview United “B” 2 Tombrack United 0

Cloughbawn AFC “B” 4 Stoney FC 1

Fastnet Rovers 1 Cushinstown AFC 2

Bridge Rovers 9 St Coramcs 1

 

 

Sunday April 10th

Women’s Division Two B

Bridge Rovers 0 Stoney LFC  1

Michelle Coleman Cup Quarter Finals

All Blacks 1  Adamstown  3

Nolan Health and Fitness Cup First Round

Courtown Hibs  5  Ajax Athletic  0

Sunday March 27th:

Leinster Womens Cup Semi Final

East End United 2 Killeigh Ramblers 0

Women’s Premier Division

Coolgreaney Celtic 0 Benfica LFC 2

Ferns United 1 Killenagh Wan 0

Women’s Division Two A

Piltown FC 3 Cloughbawn AFC 1

Corach Ramblers 1 Bree United 4

Bunclody AFC 0 Camolin Celtic 5

Women’s Division Two B

Stoney LFC 1 Tombrack United 2

Ajax Athletic 0 Courtown Hibs 4

Seaview United “B” 0 Bridge Rovers 1

 

Sunday March 20th

Wexford Women’s Cup Second Round

Killenagh Wan 0 East End United  2

Fastnet Rovers 0 Benfica  11

Premier One Shield

New Ross Town 0 Adamstown  4

Women’s Division One

Kilmore United 3 All Blacks  0

St Leonards 0 Curracloe United  3

Women’s Division Two A

St Josephs 1 Bree United  1

Corach Ramblers 1 Piltown FC  1

Women’s Division Two B

Ajax Athletic 1 Tombrack United  1

St Cormacs 0 Cloughbawn AFC “B” 6

Bridge Rovers  2  Courtown Hibs 2

Rosslare Rangers 1 Cushinstown AFC  1

 

Seaview United “B” 1 Stoney LFC  0

Sunday March 13th

Leinster Women’s Cup Semi Final

Shelbourne AFC (MGL) 3  Adamstown  0

Women’s Premier Division

Seaview United  2  Benfica  0

Women’s Division One

All Blacks 3 New Ross Town   0  w/o

St Leonards 3 Kilmore United   0

Women’s Division Two A

Piltown FC  3  St Josephs   2

Bree United  4  Cloughbawn AFC   0

Camolin Celtic  2  Corach Ramblers  5

Women’s Division Two B

Ajax Ath  2 St Cormacs  1

Tombrack United  0  Bridge Rovers  0

Seaview United “B”  2  Fastnet Rovers  0

Courtown Hibs  3  Stoney LFC   0

Sunday March 6th

Wexford Women’s Cup First Round

East End United  5  New Ross Town   1

Premier One Shield

Killenagh Wan  0  Ferns United    5

Women’s Premier Division

Coolgreaney Celtic  3  Seaview United      5

Women’s Division One

Kilmore United  1  Adamstown      7

Curracloe United  4  All Blacks    2

Women’s Division Two A

St Josephs   3  Cloughbawn AFC   0

Bree United  9  Bunclody AFC   2

Women’s Division Two B

Tombrack United  0  Cloughbawn AFC “B”   5

Courtown Hibs  0  Cushinstown AFC   0

St Cormacs  1  Bridge Rovers  5

Rosslare Rangers  2  Seaview United “B”   1

Sunday February 28th

Wexford Women’s Cup First Round

Fastnet Rovers  2  All Blacks   1

Wexford Women’s Cup Second Round

Stoney LFC  0  Piltown FC  5

Ferns United  6  St Cormacs  0

Coolgreaney Celtic 1  Bree United  1 (aet) Coolgreaney won 4-3 on pens

Curracloe United 2  Kilmore United 2 (aet)  Kilmore won 4-3 on pens

Camolin Celtic  1  St Josephs  1  (aet)  St Josephs won 4-2 on pens

Women’s Premier One Shield

Benfica  1  Seaview United  1  (aet)  Benfica won 5-4 on pens

Women’s Premier Division

Killenagh Wan  3  East End United  2

Women’s Division One

Adamstown  7  St Leonards  1

Women’s Division Two A

Corach Ramblers  5  Bunclody AFC  0

Women’s Division Two B

Ajax Athletic 0 Cloughbawn AFC “B”  6     

Bridge Rovers  0  Seaview United “B”  1

Tombrack United  0  Courtown Hibs  2

Cushinstown AFC  1  Rosslare Rangers  2

 

Sunday February 7th:

Leinster Womens Cup Quarter Finals

Castle Villa FC 1 East End United 3

Adamstown w/o Shelbourne FC “B” (MGL)    

Premier Division

Ferns United 5  Coolgreaney Celtic    1

Women's Division Two B

Stoney LFC  1  Ajax Athletic  0

 

Sunday January 31st

Leinster Women’s Cup Preliminary Round

Adamstown  2 Ferns United   1

Wexford Women’s Cup First Round

Coolgreaney Celtic 8  Ajax Athletic  0

Fastnet Rovers v All Blacks    OFF

St Leonards 0  Killenagh Wan   4

Premier One Shield Group A

Benfica LFC v Seaview United      OFF

Group D

Kilmore United 3  Curracloe United  3 aet

(Kilmore won 5-3 on penalties)

Women’s Division Two A

Corach Ramblers v Moyne Rangers   OFF

St Josephs v Cloughbawn AFC          OFF

Camolin Celtic  6  Bree United          2

Bunclody AFC 1  Piltown FC            5

Women’s Division Two B

Rosslare Rangers  2  Tombrack United    0

St Cormacs v Bridge Rovers  OFF

Stoney LFC  2  Seaview United B    3

 

Sunday January 24th

Premier Shield Group B

New Ross Town v Adamstown      OFF

Premier Shield Group D

Kilmore United v Curracloe United    OFF

Wexford Women’s Cup First Round

Coolgreaney Celtic v Ajax Athletic     OFF

Ferns United 3  Seaview United  2

All Blacks v Fastnet Rovers  OFF

Killenagh Wan v St Leonards    OFF

Division Two A

Moyne Rangers v Cloughbawn AFC     OFF

Bunclody AFC 0  Corach Ramblers  3

Camolin Celtic v Piltown FC      OFF

Bree United v St Josephs     OFF

Division Two B

Bridge Rovers v Tombrack United   (Abandoned at H/T due to pitch)

Stoney LFC  4  St Cormacs  0

Rosslare Rangers v Courtown Hibs   OFF

Seaview United “B” v Cloughbawn AFC “B”    OFF

 

Sunday January 17th

Premier One Shield Group A

St Leonards  0  Benfica LFC   6

Group B

East End United  7  New Ross Town  0

Group C

Ferns United  7  Coolgreaney Celtic  0

Group D

All Blacks  1 Kilmore United  3

Wexford Cup First Round

Stoney LFC v Moyne Rangers  OFF

Rosslare Rangers  0  Camolin Celtic  4

Piltown FC 1  Corach Ramblers  0

St Josephs 2  Bridge Rovers  0

Cloughbawn AFC “B”  0  Bree United  1

Courtown Hibs  1  St Cormacs  2

Adamstown  5  Seaview United “B”  0

Womens Premier Division

Seaview United  3  Killenagh Wan  0

Womens Division Two A

Cloughbawn 4 Bunclody AFC   3

Women’s Division Two B

Tombrack United  0  Fastnet Rovers  2

 

Cushinstown AFC 0  Ajax Athletic  0

 

Sunday November 29th:

Premier One Shield Group A

Adamstown 3 East End United  2

Premier One Shield Group B

Seaview United 3 St Leonards 0

Premier One Shield Group C

Coolgreaney Celtic 0 Killenagh Wan 0

Premier One Shield Group D

Curracloe United 6 All Blacks 0

 

Women’s Division Two A

Bunclody AFC 0 Cloughbawn AFC  6

Piltown FC 2 Bree United 0

Moyne Rangers 0 Corach Ramblers 0 (abandoned in 63rd minute)

St Josephs 3 Camolin Celtic 2

Women’s Division Two B

Fastnet Rovers 1 Ajax Athletic  1     

Cushinstown 0 Cloughbawn AFC “B” 6

Stoney LFC 3  Courtown Hibs  0      

Rosslare Rangers 1 Bridge Rovers 1

 

Sunday November 22nd:

Women Premier Division

Killenagh Wan 0  Seaview United 0

Benfica LFC 5  East End United  2

Women Division One

All Blacks 0  Curracloe United  4

New Ross Town  6  St Leonards  0

Women Division Two A

Bunclody AFC  0  Bree United  4

Cloughbawn AFC 7  Moyne Rangers 1

Corach Ramblers 7  Camolin Celtic  1

St Josephs  0  Piltown FC  1

Women Division Two B

Tombrack United 1 Rosslare Rangers 1

Ajax Athletic 1  Stoney LFC  3

Cloughbawn AFC “B”  4  Seaview United “B”  2

Courtown Hibs  1  Bridge Rovers  0

Fastnet Rovers  4  St Cormacs 1

 

Sunday November 15th

Women Premier Division

East End United  1  Killenagh Wan  1

Women Division One

All Blacks  2  Kilmore United  5

Curracloe United  0  Adamstown  3

Women Division Two A

Camolin Celtic  8  Bunclody AFC  1

Women Division Two B

Ajax Athletic  1  Cushinstown AFC  0

St Cormacs  1  Courtown Hibs  3

 

Stoney LFC  3  Cloughbawn AFC “B”  4

 

Sunday October 25th:

Women Division Two A

Piltown FC      3          Bunclody AFC           0

Camolin Celtic            6          Cloughbawn AFC       2

St Josephs       0          Corach Ramblers         4

 

Women Division Two B

Tombrack United        1          Stoney LFC    4

Fastnet Rovers                        2          Seaview United          0

Bridge Rovers             1          Cloughbawn AFC       3

 

Cushinstown AFC      0          Courtown Hibs           2

 

Sunday October 11th:

Womens Premier Division

East End United 3  Benfica LFC   6

Coolgreaney Celtic 1  Killenagh Wan  0

Womens Division One

Curracloe United 3  St Leonards  0

Adamstown 8  Kilmore United   0

New Ross Town  1 All Blacks  1

Womens Division Two A

Moyne Rangers 0  Piltown FC   1

Camolin Celtic 2  Cloughbawn AFC   2

Womens Division Two B

Rosslare Rangers 1  St Cormacs   0

Fastnet Rovers  3  Bridge Rovers   1

Seaview United “B”  2  Courtown Hibs  1      

Sunday October 4th 2015

Womens Premier Division

Seaview United 4  Coolgreaney Celtic   0

Killenagh Wan  1  Ferns United     2

Womens Division One

All Blacks 0  Curracloe United   0 (Abandoned after 15 mts due to injury)

Kilmore United  6  New Ross Town   4

St Leonards 2  Adamstown   0

Womens Division Two A

Cloughbawn AFC  2  Bree United   3

Bunclody AFC  0  St Josephs   4

Womens Division Two B

Cushinstown AFC  1  Tombrack United    2

Rosslare Rangers  1  Ajax Athletic  0

Cloughbawn AFC “B”  1  Courtown Hibs   2

Seaview United “B”  5  St Cormacs    1

 

Sunday September 27th 2015

Womens Premier Division

Coolgreaney Celtic v Killenagh Wan        OFF

Benfica FC  3  Seaview United   2

Ferns United 7  East End United  0

Womens Division One

St Leonards  1  New Ross Town  2

 

Womens Division Two A

Bunclody AFC v Cloughbawn AFC  OFF

Bree United  1  Corach Ramblers   4

St Josephs  3  Moyne Rangers   1

Piltown FC  1  Camolin Celtic  1

Womens Division Two B

St Cormacs  0  Tombrack United    2

Courtown Hibs 0  Rosslare Rangers  0

Cushinstown AFC  0  Fastnet Rovers  3

Stoney Rovers  1  Bridge Rovers    4

 

Ajax Athletic  0  Seaview United B     1

 

Sunday September 20th 2015

Women’s Premier Division

East End United v North End United   OFF

Seaview United 1 Ferns United         3

Killenagh Wanderers 1  Benfica LFC   2

Women’s Division One

Curracloe United v St Leonards         OFF

Castledockrell United v All Blacks    OFF

Adamstown v Kilmore United           OFF

Women’s Division Two A

Cloughbawn AFC  4  Piltown FC        1

Moyne Rangers 7 Bree United      3

Camolin Celtic 5  St Josephs   2

Women’s Division Two B

Tombrack United  2  Ajax Athletic    0

Cloughbawn AFC “B”  3  St Cormacs   0

Fastnet Rovers  2  Courtown Hibs     4

Bridge Rovers 

Share

logo

Wexford Youths Womens

wexfordYouthsLogoFind out more about Wexford Youths Womens on the club website

Sponsorship Options

There are various opportunities available at The Wexford Womens Football League. Sponsor a club, become a website sponsor or sponsor a kit. To find out more get in touch

Photo Gallery

© 2017 Wexford Football League   |  Website by aztecdesign.ie
Back to Top