full screen background image

Tuesday May 10th

Under Ten Division Two A

Rosslare Strand 3 Seaview United 0

Wednesday May 11th

Under Ten Division One

New Ross Town 3 Wexford Youths 0

Saturday May 14th

Under Ten Premier Division

Kilmore United 4 Courtown Hibs 1

Wednesday May 4th

Under Ten Division One

New Ross Town 4 Taghmon United  2

Under Ten Division Two A

Tombrack United 1 Bree United 1

Moyne Rangers 4 Shelburne FC 1

Friday May 6th

Under Ten Premier Division Play Off

Ballindaggin FC 3 Curracloe United 2 aet

Under Ten Division One

New Ross Town 3 All Blacks 0

 

Under Ten Division Two B

St Josephs 3 St Leonards 1

Tuesday May 3rd

Under Ten Division One

Bunclody AFC 2 Wexford Youths 3

Cloughbawn AFC 3 Seaview United 4

Monday May 2nd

Under Ten Division Two A

Bridge Rovers 6 Shelburne 0

Under Ten Division Two B

Forth Celtic 1 Cushinstown AFC 1

Results: Monday April 25th

Under Ten Division Two B

Cushinstown AFC 0 Ballindaggin 2nds 0

Tuesday April 26th

Under Ten Cup Semi Final

Wexford Youths 4 St Josephs 1

 

Under Ten Premier Division

Curracloe United 4 Kilmore United 0

 

Under Ten Division Two A

Corach Ramblers 2 Bree United 1

Wednesday April 27th

Under Ten Cup Semi Final

Ballindaggin 1 New Ross Town 0

 

Under Ten Division Two B

St Leonards 2 Forth Celtic 2

Thursday April 28th

Under Ten Division One

Taghmon United 4 Seaview United 0

Saturday April 30th

Under Ten Premier

Courtown Hibs 0 New Ross Celtic 3

 

Under Ten Division One

Gorey Rangers 1 Bunclody AFC 2

Seaview United 2 Wexford Youths 3

 

Under Ten Division Two A

Seaview United 1 Corach Ramblers 5

Moyne Rangers 1 Bridge Rovers 4

 

Shelburne AFC 0 Rosslare Strand 0

Tuesday April 11th

Under Ten Division One

All Blacks 1 Wexford Youths 3

Under Ten Division Two A

Tombrack United 1 Corach Ramblers  2

Bree United 0 Bridge Rovers 5

Under Ten Division Two B

Cushinstown 2 Adamstown 3

Wednesday April 13th

Under Ten Division Two B

Adamstown 2 Forth Celtic 2

St Leonards 3 Ballindaggin 2nds  0

Thursday April 14th

Under Ten Division Two A

Shelburne AFC 4 Tombrack United 0

Friday April 15th

Under Ten Division Two B

Forth Celtic 1 St Josephs 2

Saturday April 16th

Under Ten Premier Division

New Ross Celtic 1 Ballindaggin 1

Courtown Hibs 3 Kilmore United 2

Under Ten Division One

Taghmon United 1 Wexford Youths 4

Gorey Rangers 0 New Ross Town 3

Seaview United  0 All Blacks 7

Bunclody AFC 3 Cloughbawn AFC 3

Under Ten Division Two A

Bree United 3 Seaview United 0

Shelburne FC 2 Corach Ramblers 1

Rosslare Strand 2 Moyne Rangers 3

Under Ten Division Two B

Adamstown 2 St Josephs 6

 

Tuesday April 5th

Under Ten Division One

Cloughbawn AFC 1 Gorey Rangers   5

All Blacks 3 Taghmon United     1

Under Ten Division Two A

Rosslare Strand 1 Bridge Rovers   2

Wednesday April 6th

Under Ten Premier Division

Ballindaggin  5  Courtown Hibs   0

Under Ten Division One

Seaview United Yellow  1  New Ross Town  3

Saturday April 9th

Under Ten Cup Quarter Finals

Seaview United Yellow 3  Ballindaggin AFC 6

Curracloe United 2  Wexford Youths  4

Shelburne FC  0  St Josephs  2

Bridge Rovers 2 New Ross Town 3

Under Ten Division One

Taghmon United 2  Bunclody AFC 2

Cloughbawn AFC 1 All Blacks 4

Under Ten Division Two A

Seaview United Blue 1 Moyne Rangers 5

Bree United 4  Rosslare Strand 4

Under Ten Division Two B

Adamstown 7  St Leonards  0

 

Wednesday March 23rd

Under Ten Premier Division

Courtown Hibs 1 Ballindaggin FC 3

Under Ten Division Two A

Tombrack United 1 Moyne Rangers 5

 

 

Saturday March 19th

Under Ten Cup Second Round

Wexford Youths 5  Courtown Hibs  1

Under Ten Premier Division

Ballindaggin 2 Kilmore United 0

Curracloe United 6 New Ross Celtic 3

Under Ten Division One

Cloughbawn AFC 0 Taghmon United 6

All Blacks 6 Gorey Rangers 1

Bunclody AFC 0 New Ross Town 6

Under Ten Division Two A

Shelburne AFC 1 Seaview United Blue 4

Corach Ramblers 0 Bridge Rovers 6

Rosslare Strand 6 Tombrack United 2

Moyne Rangers 1 Bree United 1

Under Ten Division Two B

Cushinstown AFC 1 St Leonards 0

St Josephs 6 Ballindagin 2nds 0

St Cormacs 1 Adamstown 6

 

Forth Celtic: Idle

 

Saturday March 12th

Under Ten Section D

Cloughbawn AFC  4 Adamstown  1

Saturday March 5th

Under Ten Premier Division

Curracloe United  3  Ballindaggin  0

Kilmore United 0  New Ross Celtic  4

Under Ten Section A

Corach Ramblers 1 Seaview United Blue 1

Seaview United Yellow 3  St Leonards 1

Under Ten Section B

St Josephs 0 All Blacks 3

Under Ten Section C

Bllindaggin 2nds 0  Moyne Rangers  6

Under Ten Section D

Shelburne FC 0  New Ross Town  8

Adamstown 0 Cushinstown  0

Under Ten Cup Second Round

 

Courtown Hibs v Wexford Youths  OFF

Saturday February 27th

Under Ten Cup Second Round

Adamstown  2  Seaview United Yellow  6

Under Ten Section C

St Cormacs  1  Bunclody AFC  6

 

Saturday January 23rd

Under Ten Cup First Round

Corach Ramblers w/o Moyne Rangers

Ballindaggin w/o Campile United

Tombrack United 1 Kilmore United  4

Forth Celtic w/o St Cormacs

Courtown Hibs v Seaview United Blue  OFF

Ballindaggin 2nd 0 New Ross Town  8

Wexford Youths  5  New Ross Celtic  3

All Blacks 3  Seaview United Yellow  4

 

 Cloughbawn AFC w/o Cushinstown AFC

 

Saturday November 21st:

Under Ten Premier

Kilmore United  0  Ballindaggin  8

Courtown Hibs 3 Curracloe United 5

Under Ten Section A

Taghmon United  5  Corach Ramblers  1

Campile United  8  Seaview United Yellow  14

Under Ten Section B

Wexford Youths  4 Bridge Rovers  1

Rosslare Strand  6  St Josephs  3

Under Ten Section C

Bunclody AFC  1  Gorey Rangers  5

Tombrack United  2  Ballindaggin 2nds  1

Under Ten Section D

New Ross Town  5  Bree United  2

 

Cushinstown AFC  1  Cloughbawn AFC  2

Saturday November 7th 

Under Ten Premier

New Ross Celtic 4  Curracloe United  4

Under Ten Section B

All Blacks  5  Rosslare Strand  2

Forth Celtic 1  Wexford Youths  1

 

Under Ten Section C

Bunclody AFC  8  Tombrack United  2

 

Under Ten Section D

 Bree United  6  Shelburne FC  2

 All other games off due to weather

Saturday October 24th 2015

Under Ten Premier Division

Ballindaggin AFC       3          Curracloe United        1

New Ross Celtic         2          Courtown Hibs           0

Under Ten Section A

Seaview United Yellow          3          Taghmon United         8

St Leonards     0          Corach Ramblers         2

Under Ten Section B

Wexford Youths         3          All Blacks       1

Bridge Rovers             6          St Josephs       1

 

Forth Celtic     1          Rosslare Strand           5

Under Ten Section C

Ballindaggin 2nds       1          Bunclody AFC           4

Tombrack United        8          St Cormacs      4

Moyne Rangers           3          Gorey Rangers            9

Under Ten Section D

New Ross Town         7          Cloughbawn AFC       1

Bree United    4          Cushinstown AFC      2

 

Shelburne FC  6          Adamstown FC          4

 

Saturday October 10th:

Under Ten Premier Division

Curracloe United 5 Courtown Hibs  1

New Ross Celtic 8  Kilmore United  0

Under Ten Section A

Taghmon United 10  Campile United  3

Seaview United 2nds 1  St Leonards  1

Under Ten Section B

Rosslare Strand 0  Wexford Youths  2

All Blacks 4  Bridge Rovers  5

St Josephs  0  Forth Celtic  1

Under Ten Section C

Gorey Rangers 5  Ballindaggin 2nds  0

St Cormacs 1 Moyne Rangers  5

Under Ten Section D

Adamstown 0  New Ross Town  5

Cloughbawn AFC 6  Bree United  3

Cushinstown  3  Shelburne FC  4

Saturday September 26th:

Under Ten Premier Division

Courtown Hibs v Rosslare Rangers  OFF

Kilmore United 1  Curracloe United   4

Ballindaggin  3  New Ross Celtic  2

 

Under Ten Section A

Seaview United Blue  3  Seaview United Yellow   3

Campile United 7  Corach Ramblers   5

St Leonards 0 Taghmon United  5

 

Under Ten Section B

Wexford Youths  3  St Josephs  2

Bridge Rovers 2  Rosslare Strand  3

Forth Celtic 0  All Blacks  6

 

Under Ten Section C

Ballindaggin Seconds 0  St Cormacs  0

Tombrack United v Gorey Rangers    OFF

Moyne Rangers  1  Bunclody AFC  7

 

Under Ten Section D

New Ross Town  8  Cushinstown AFC  0

Bree United  5  Adamstown   1

Shelburne FC  5  Cloughbawn AFC  5

 

 

Share

logo

Wexford Youths Womens

wexfordYouthsLogoFind out more about Wexford Youths Womens on the club website

Sponsorship Options

There are various opportunities available at The Wexford Womens Football League. Sponsor a club, become a website sponsor or sponsor a kit. To find out more get in touch

Photo Gallery

© 2017 Wexford Football League   |  Website by aztecdesign.ie
Back to Top